BIP

Audyt dostępności

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łodzi mieści się w pofabrycznym wynajmowanym lokalu na 1 piętrze przy ulicy Łąkowej 11.Budynek ten znajduje się na dużym terenie. Jest to wysoki 3 piętrowy długi budynek z czerwonej cegły. Wjazd na teren znajduje jest bezpośrednio z ulicy Łąkowej 11.

Na terenie jest wiele miejsc parkingowych, lecz nie ma miejsc wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Na terenie budynku znajduje się na froncie budynku tablica informacyjna na której umieszczone są nazwy firm które znajdują się w tym po fabrycznym budynku.

Są dwa wejścia do budynku w którym znajduje się urząd PIW wejście południowe i wejście północne. Przed wejściem południowym po lewej stronie drzwi wejściowych znajduje się tablica informacyjna o tym że na pierwszym piętrze jest PIW. Drzwi są szerokie dwuskrzydłowe o szerokości 140.

Tam też jest portiernia której portier może udzielić informacji o tym gdzie jest urząd.

Wejście to nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych i na wózku ponieważ aby dojść do windy trzeba pokonać dwa stopnie. Portiernia znajduje się na wyższym poziomie niż winda.

Wejście północne jest przystosowane dla osób poruszających się na wózkach i z wózkiem, ponieważ jest zrobiony podjazd. Wejście to jest oznaczone informacją o tym że znajduje się tam Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Drzwi wejściowe są szerokie i dwuskrzydłowe szerokość drzwi ogólnie 140 cm.

Na wprost wejścia jest winda. W windzie nie ma powiadomień głosowych nie ma też oznaczeń dla osób niedowidzących – brailowskich.

Jest tak, ponieważ do biur umiejscowionych na piętrach nie przychodzą ludzie o znacznej niepełnosprawności ruchowo intelektualnej motorycznej niedosłyszących i słabowidzących. Petentami są na ogół ludzie – producenci żywności pasz karm, hodowcy zwierząt, osoby które wyjeżdżają ze zwierzętami poza granice kraju i potrzebują dla nich paszport. Po lewej stronie od wejścia-windy są schody szerokość 140 cm z poręczą po jednej stronie żeby wejść na pierwsze piętro do powiatowego inspektoratu weterynarii należy pokonać 9 stopni podest 1,40 m x 1,40 m następnie 10 stopni podest 1,40 m x 1,40 m i 8 stopni stopnie są oznaczone taśmami czarno-żółtymi.



Przed wejściem do powiatowego instytutu weterynarii jest tablica informacyjna o tym że w tym miejscu jest urząd wyżej wymieniony.

Przed wejściem znajduje się dzwonek który umiejscowiony jest na wysokosci140 cm.

Drzwi są szerokie dwuskrzydłowe szklane z kontrastowymi pasami koloru zielonego na drzwiach, jest biały napis informujący o tym że za nimi znajduje się biuro PIW.

Drzwi na ogół są otwarte. Podłogi są kontrastowe ze ścianami i są antypoślizgowe. Na wprost wejścia znajduje się stolik z krzesłami, stolik wysokości 70 cm obok znajduje się miska z wodą dla psa.


Po lewej stronie na ścianie jest informacja o pokojach w których urzędują pracownicy PIW.

Następnie znajduje się biurko przy którym jest sekretariat tak zwany punkt obsługi.

Pracownik obsługujący wychodzi do klienta i pyta się w czym może pomóc następnie idzie do pokoju w którym dany urzędnik który jest kompetentny wykonaniu sprawy przychodzi i rozmawia z petentem. Od strony północnej jest korytarz szerokości 2 m podłoga antypoślizgowa kontrastująca ze ścianami.

Dodatkowo w połowie holu jest wnęka, gdzie znajdują się trzy biurka z krzesłami i tam również w spokoju i indywidualnie można przeprowadzić rozmowę z petentem. Wnęka ma 4,80 m długości i 1,30 szerokości.

Z holu są wejścia do pokoju w których pracują pracownicy. Drzwi są szerokie na 90 cm. Hol jest w kształcie litery U i przechodzi ze strony północnej na południową. Od strony południowej hol ma 1,70 m. Wszystkie pokoje są oznaczone tabliczkami 1, 35 wysokości nad podłogą.

. Korytarze są wolne od barier poziomych i pionowych. Po stronie południowej za punktem obsługi klientów – sekretariatem znajduje się pomieszczenie socjalne – kuchnia.

Po stronie południowej są pomieszczenia sanitarne. Wejście do nich prowadzą drzwi szerokie 90 cm. Po prawej stronie jest toaleta damska po lewej męska. Drzwi wejściowe do nich mają szerokość 80 cm.

Toalety nie są stricte przygotowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo-na wózkach inwalidzkich ale w historii pracy powiatowego inspektoratu weterynarii nie zdarzyły się takie osoby ani pracownicy ani petenci. Drzwi wejściowe do toalet są szerokości 80 cm. Toalety są duże 1,10m x 1, 30m. Dojście do umywalek jest swobodne i szerokie.



Po lewej stronie jest mniejsza toaleta jednoosobowa która również jest w miarę przestronna.


Wejście do PIW jest jedno które jest również wyjściem ewakuacyjnym. W najbliższym czasie zasugeruje właścicielowi budynku o konieczności zaznaczenia miejsce parkingowego dla osób niepełnosprawnych, oznaczenia stopni przy portierni, zainstalowania powiadomień głosowych w windzie.

[show_theme_switch_link]